Firma AMEX Research Corporation Technologies pod obecną nazwą istnieje od roku 2003. Jest krajową firmą prywatną, założoną w roku 1990. Swoją działalność rozpoczęła jako reprezentant producentów sprzętu, specjalizowanej aparatury elektronicznej i instrumentów laboratoryjnych, między innymi w zakresie:

ELEKTRONICZNA APARATURA KONTROLNO-POMIAROWA
APARATURA MEDYCZNA, BIOTECHNOLOGIA I FARMACJA
URZĄDZENIA, SPRZĘT I ODCZYNNIKI LABORATORYJNE
TECHNIKA NISKICH TEMPERATUR
TECHNIKA MIKROPROCESOROWA I SENSOROWA, TELEMETRIA

Od roku 2003 firma prowadzi także działalność o charakterze naukowo-badawczym i produkcyjnym w zakresie elektronicznych technik kontrolno-pomiarowych. Dzięki wieloletnim kontaktom z instytutami, uczelniami, firmami krajowymi i zagranicznymi zajmujemy się projektowaniem i produkcją własnych unikalnych systemów i urządze
ń kontrolno-pomiarowych do celów naukowo-badawczych, przemysłowych i dydaktycznych. Wytwarzane urządzenia są wynikiem opracowań zlecanych przez uczelnie krajowe i zagraniczne oraz firmy przemysłowe. Zachęcamy do współpracy szkoły i uczelnie techniczne, które tworzą własne Centra Kształcenia Praktycznego. Planujemy wytwarzać pomoce dydaktyczne pod kątem potrzeb i wymagań wynikających ze specyfiki szkół i uczelni. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie. Możecie Państwo liczyć na fachowe i wyczerpujące porady z naszej strony - zarówno drogą telefoniczną oraz mailową. Naszą siłą jest współpraca z inżynierami o dużym doświadczeniu konstruktorskim oraz pracownikami naukowymi i dydaktycznymi z wyższych uczelni technicznych. Jesteśmy swego rodzaju korporacją, która nawiązuje współpracę z doświadczonymi inżynierami i pracownikami naukowo-badawczymi oraz dydaktycznymi z uczelni technicznych w kraju i zagranicą w zakresie wytwarzania specjalizowanego sprzętu elektronicznego. Jesteśmy praktykami, którzy swoje doświadczenie zawodowe i dydaktyczne chcą przekazać wszystkim zainteresowanym klientom, pragnącymi poznać tajniki elektroniki w ciekawy i jednocześnie bardzo atrakcyjny sposób. Oferta jest skierowana do pracowników naukowo-dydaktycznych z wyższych uczelni technicznych oraz nauczycieli ze średnich szkół technicznych, którzy poszukują w swojej pracy inspiracji i motywacji przy wykorzystaniu  nowoczesnych metod dydaktycznych. Również studenci, uczniowie i hobbyści mogą znaleźć dla siebie interesujące propozycje.
Swoją ofertę będziemy tworzyć w taki sposób, żeby każda instytucja czy indywidualny klient mógł znaleźć coś dla siebie - bez względu na wiek, umiejętności czy możliwości finansowe. Istnieje możliwość dopasowania zamówie
ń do zindywidualizowanych potrzeb Klientów. W swojej pracy zwracamy głównie uwagę na to, aby Państwa zamówienia były realizowane z należytą starannością.  Zawsze uczciwie staramy się odpowiadać na Państwa pytania i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom, dbając jednocześnie o optymalne i bezpieczne zakupy.

Nasza filozofia

Firma AMEX Research Corporation Technologies nie jest sklepem internetowym.  Nie zamierzamy konkurować z wieloma firmami specjalizującymi się w sprzedaży elementów i podzespołów elektronicznych. Firmy te prowadzą bardzo potrzebną działalność handlową.  Sami także korzystamy z ich ciekawych ofert. Nasza firma oferuje wyroby własnej produkcji wytwarzanymi często w niewielkiej skali oraz na indywidualne zamówienia. Dysponujemy własnym, bardzo dobrze wyposażonym laboratorium elektronicznym i nowoczesnym zapleczem technologicznym pozwalającym na realizację różnych nietypowych produktów (np. specjalizowane systemy kontrolno-pomiarowe, moduły z zakresu techniki mikroprocesorowej, sensorowej, telekomunikacji, robotyki, informatyki itp.). W pracy dydaktycznej umożliwia to połączenie teorii i praktyki przy projektowaniu, prototypowaniu, kompletowaniu, eksploatacji, modernizacji, konserwacji i serwisie aparatury i sprzętu elektronicznego, która zawiera mikroprocesory, mikrokontrolery oraz nowoczesne, specjalizowane układy elektroniczne, w tym tzw. systemy wbudowane (embedded systems), wyposażone w oprogramowanie adekwatne do funkcji realizowanej przez dane urządzenie.
Pełny artykuł
Updated: 11.08.2017